Birzamanlar Yayıncılık


Geçmişimizin kültürel mozaiği

Gomidas Vartabed'in 100. Yılı Marmara Gazetesi Özel Sayısı
Çevirmen : Sayat Akbaş , Melissa Bilal
Hazırlayan : Osman Köker
Kategori : Anı - Hatırat
Dili : Ermenice
Yayın Yılı : 2019
Yayınevi : Birzamanlar Yayıncılık
Yayın Yeri : İstanbul
Matbaa : Sena Ofset
Sayfa ve Ebat : 16 s., metin içi resimlidir, orijinal gazetenin tıpkıbasımıdır, 34 x 46 cm
Kitap Durumu : Yeni
ISBN : 978-975-6158-39-5

Gomidas Vartabed'in 100. Yılı Marmara Gazetesi Özel Sayısı

Հարիւրամեակ Կոմիտաս Վարդապետի Մարմարա Օրաթերթի Բացառիկ Թիւ

25,00 TL
30,00 TL


Bu yayın, Ermeni müzikolog, besteci, derlemeci Gomidas Vartabed’in doğumunun 100. yılı olan 1969’da Marmara gazetesinin yaptığı özel yayının 50 yıl sonra Türkçe açıklamalar eklenmiş tıpkıbasımıdır. Orijinali Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’nda bulunan yayın, gazete boyutunda (41x57 cm), 2. ve 16. sayfası boş olmak üzere 16 sayfadır. Aslında orijinal yayının kendisi de Marmara gazetesinin 8 Ekim - 19 Ekim 1969 tarihli sayılarında yer almış olan sayfaların bir araya getirilerek yeniden basımından oluşmuştur. Marmara gazetesi, daha sonra aldığı isimle Nor Marmara, 1940 yılında Suren Şamlıyan tarafından kurulmuş, 1967 yılından itibaren Rober Haddeciyan tarafından yönetilmektedir.

Resim

Birzamanlar Yayıncılık’ın kurucusu, yayın yönetmeni ve Galeri Birzamanlar’ın küratörü. 1957 yılında Maraş’ta doğdu. Muhtelif günlük gazetelerde, haftalık ve aylık dergilerde muhabir ve editör olarak çalıştı. Tarih Vakfı tarafından yayınlanan Toplumsal Tarih dergisinin uzun süre yayın yönetmenliğini yaptı.

1990’ların başından itibaren hem araştırmacı hem yayıncı hem de aktivist olarak Türkiye’deki Müslüman olmayan toplulukların tarihi ve günümüzde yaşadıkları sorunlar konusunda yoğunlaştı. Bu alanda çok sayıda kitap yayınladı. Türkiye, Almanya, Fransa, İsviçre, ABD, İngiltere, Suriye, Ermenistan, Hollanda, Avusturya gibi ülkelerde sergiler düzenledi, konferanslara katıldı, sunumlar yaptı. Özellikle Ermenilerin sosyal tarihini Türkçe (Osmanlıca), Ermenice ve Batı dillerinden kaynakları birlikte kullanarak ortaya çıkaran nadir Türk tarih araştırmacılarındandır.

 

Yadigâr

Yayın Kataloğu

Katalog

Sahaf: Eski ve Nadir Yayınlar

Sahaf

Özel Avantajlı Setler

Bundle

AYNI GÜN KARGO

Siparişleriniz aynı gün kargoya verilir

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

+90 (212) 247 19 07

GARANTİ

İade ve değiştirme garantisi

GÜVENLİK

128 bit SSL şifreleme ile daha güvenli alışveriş

E-bültenimize kaydolun