Birzamanlar Yayıncılık


Geçmişimizin kültürel mozaiği

Gomidas Vartabed'in 100. Yılı Marmara Gazetesi Özel Sayısı
Çevirmen : Sayat Akbaş , Melissa Bilal
Hazırlayan : Osman Köker
Kategori : Anı Kitabı
Dili : Ermenice
Yayın Yılı : 2019
Yayınevi : Birzamanlar Yayıncılık
Yayın Yeri : İstanbul
Matbaa : Sena Ofset
Sayfa ve Ebat : 16 s., metin içi resimlidir, orijinal gazetenin tıpkıbasımıdır, 34 x 36 cm
Kitap Durumu : Yeni
ISBN : 978-975-6158-39-5

Gomidas Vartabed'in 100. Yılı Marmara Gazetesi Özel Sayısı

Հարիւրամեակ Կոմիտաս Վարդապետի Մարմարա Օրաթերթի Բացառիկ Թիւ

10,00 TL


Bu yayın, Ermeni müzikolog, besteci, derlemeci Gomidas Vartabed’in doğumunun 100. yılı olan 1969’da Marmara gazetesinin yaptığı özel yayının 50 yıl sonra Türkçe açıklamalar eklenmiş tıpkıbasımıdır. Orijinali Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’nda bulunan yayın, gazete boyutunda (41x57 cm), 2. ve 16. sayfası boş olmak üzere 16 sayfadır. Aslında orijinal yayının kendisi de Marmara gazetesinin 8 Ekim - 19 Ekim 1969 tarihli sayılarında yer almış olan sayfaların bir araya getirilerek yeniden basımından oluşmuştur. Marmara gazetesi, daha sonra aldığı isimle Nor Marmara, 1940 yılında Suren Şamlıyan tarafından kurulmuş, 1967 yılından itibaren Rober Haddeciyan tarafından yönetilmektedir.

Resim

Yayınevimiz kurucusu ve aynı zamanda baş editörlüğünü yapmakta olan Osman Köker, 1957 Kahramanmaraş doğumludur. Özellikle Türkiye topraklarında yaşamış, Müslüman olmayan toplumların kültürel hayatı üzerine araştırmalar yapan Osman Köker, bu konuda çalışmaları bulunan, ulusal ve uluslararası düzeyde paneller hazırlamış ve panellere katılmış araştırmacı ve edebiyatçıdır.

Gazetecilik geçmişi olan Osman Köker, Toplumsal Tarih dergisi de dâhil olmak üzere birçok yayının editörlüğünü yapmıştır. Anadolu Ermeni tarihi hakkında sayısız panele katılan, yurt içi ve yurt dışı konferanslarda makaleler sunan Osman Köker, Anadolu Ermeni yerleşim yerleri hakkında araştırmalarını sürdürmekte, gün yüzüne çıkmamış konuları kitap hâline getirerek okuyuculara sunma çalışmalarını sürdürmektedir. 

 

Yayın Kataloğu

Katalog

Sahaf: Eski ve Nadir Yayınlar

Sahaf

Birzamanlar Yayıncılık
Özel Avantajlı Setler

Bundle

AYNI GÜN KARGO

Siparişleriniz aynı gün kargoya verilir

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

+90 (212) 247 19 07

GARANTİ

İade ve değiştirme garantisi

GÜVENLİK

128 bit SSL şifreleme ile daha güvenli alışveriş

E-bültenimize kaydolun