Birzamanlar Yayıncılık


Geçmişimizin kültürel mozaiği

Sinasos (English Edition)
Hazırlayan : Evangelia Balta
Kategori : Kent Tarihi
Dili : İngilizce
Yayın Yılı : 2009
Yayınevi : Birzamanlar Yayıncılık
Yayın Yeri : İstanbul
Cilt : Ciltli
Tür : Kitap
Sayfa ve Ebat : 242 s., resimlidir, 29 x 24 cm
Kitap Durumu : Yeni

Sinasos (English Edition)

Images and Narratives

495,00 TL
660,00 TL


Kapadokya Rum cemaatlerinin tarihi konusunda derin bilgiye sahip olan Evangelia Balta’nın hazırladığı bu kitap, “Doğu’nun İncisi Sinasos” albümündeki fotoğrafları Yunanistan’daki diğer kurumsal ve kişisel arşivlerdeki görsel unsurlarla zenginleştirirken Sinasos’un eski sakinlerinin anlatılarıyla birleştiriyor.

Resim

Evangelia Balta, Ulusal Elen Araştırma Vakfındaki Tarihsel Araştırma Enstitüsü'nde araştırma yöneticisidir. İlgi alanları, Anadoludaki Rum Ortodoks nüfus kadar Osmanlı döneminde ekonomik ve toplumsal tarih konularında da odaklanır. Yunanistan, Kıbrıs ve Türkiye’deki türlü programlara katkısının yanı sıra gerek Yunanistan’da gerekse başka ülkelerde yüksek lisans öğrencilerine seminer vermesi için üniversitelere davet edilmektedir.

2000-2008 yılları arasında Οἶνον ἱστορῶ (Şarabın Tarihi) başlığı altında, şarap ve şarap üretimine ilişkin yedi konferans düzenlemiş olan akademik bir grubun planlama kurulunun kurucu üyesidir. Ulusal Araştırma Vakfı'ndaki çeşitli programlara katkısına ek olarak Zeytin, Yunan Zeytinyağı ve Şarap Müzelerinin akademik danışmanlığını yapmaktadır.

2008’den bu yana Karamanlıca İncelemeleri üzerine üç ayrı uluslararası konferans düzenlemiştir. 2010’dan bu yana her yıl Cunda Adası’nda Osmanlı Türkçesi Yaz Okulu'nda Karamanlıca üzerine seminerler vermektedir.

Türk Tarih Kurumunun onur üyesi seçilmiş (2013) ve Türkiye Cumhuriyetinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından Liyakat Nişanı ile onurlandırılmıştır (2014).

Yadigâr

Yayın Kataloğu

Katalog

Sahaf: Eski ve Nadir Yayınlar

Sahaf

Özel Avantajlı Setler

Bundle

AYNI GÜN KARGO

Siparişleriniz aynı gün kargoya verilir

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

+90 (212) 247 19 07

GARANTİ

İade ve değiştirme garantisi

GÜVENLİK

128 bit SSL şifreleme ile daha güvenli alışveriş

E-bültenimize kaydolun