Birzamanlar Yayıncılık


Geçmişimizin kültürel mozaiği

Yadigâr-ı Hürriyet
Hazırlayan : Osman Köker
Kategori : Tarih Osmanlı
Dili : Türkçe - İngilizce
Yayın Yılı : 2008
Yayınevi : Birzamanlar Yayıncılık
Yayın Yeri : İstanbul
Cilt : Karton Kapaklı
Tür : Kitap
Sayfa ve Ebat : 230 s., 24,5 x 22,5 cm
Kitap Durumu : Yeni
ISBN : 978-975-6158-09-8

Yadigâr-ı Hürriyet

495,00 TL
660,00 TL


Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu’nda bulunan Meşrutiyet temalı objelerin üç ana kategoride toplanarak sunulduğu bu eserin birinci bölümünde kartpostallar, ikinci bölümde madalya ve nişan, rozet, kokart ve kolye gibi talik edilen nesneler, üçüncü bölümde ise fotoğraflar, basılı eserler, günlük kullanım malzemeleri ve hatıra eşyaları yer alıyor.

Resim

Birzamanlar Yayıncılık’ın kurucusu, yayın yönetmeni ve Galeri Birzamanlar’ın küratörü. 1957 yılında Maraş’ta doğdu. Muhtelif günlük gazetelerde, haftalık ve aylık dergilerde muhabir ve editör olarak çalıştı. Tarih Vakfı tarafından yayınlanan Toplumsal Tarih dergisinin uzun süre yayın yönetmenliğini yaptı.

1990’ların başından itibaren hem araştırmacı hem yayıncı hem de aktivist olarak Türkiye’deki Müslüman olmayan toplulukların tarihi ve günümüzde yaşadıkları sorunlar konusunda yoğunlaştı. Bu alanda çok sayıda kitap yayınladı. Türkiye, Almanya, Fransa, İsviçre, ABD, İngiltere, Suriye, Ermenistan, Hollanda, Avusturya gibi ülkelerde sergiler düzenledi, konferanslara katıldı, sunumlar yaptı. Özellikle Ermenilerin sosyal tarihini Türkçe (Osmanlıca), Ermenice ve Batı dillerinden kaynakları birlikte kullanarak ortaya çıkaran nadir Türk tarih araştırmacılarındandır.

 

Yadigâr

Yayın Kataloğu

Katalog

Sahaf: Eski ve Nadir Yayınlar

Sahaf

Özel Avantajlı Setler

Bundle

AYNI GÜN KARGO

Siparişleriniz aynı gün kargoya verilir

MÜŞTERİ HİZMETLERİ

+90 (212) 247 19 07

GARANTİ

İade ve değiştirme garantisi

GÜVENLİK

128 bit SSL şifreleme ile daha güvenli alışveriş

E-bültenimize kaydolun