Birzamanlar Yayıncılık


Geçmişimizin kültürel mozaiği

Sergiler

Undeliverable: Postcards and Photos of Lives Interrupted

Orlando Carlo Calumeno Collection and Archives'tan seçilmiş fotoğraf ve kartpostallardan oluşan "Undeliverable: Postcards and Photos of Lives in Interrupted" sergisi, 18 Aralık'a kadar University of Southern California'da.

Devamı


Bir Zamanlar Antakya, İskenderun ve Musa Dağı

Türkiye'nin geçmişindeki kültürel çeşitliliğe ışık tutan yeni bir mekân, GALERİ BİRZAMANLAR, bir sergiyle kapılarını ziyaretçilere açıyor. Osman Köker'in küratörlüğünde hazırlanan sergi, Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu'nda yer alan çok zengin görsel malzemeden oluşuyor. 8 Haziran'a kadar açık kalacak sergi, haftanın her günü 10.30-19.30 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Sergiye paralel olarak Birzamanlar Yayıncılık tarafından "Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu'ndan Kartpostallarla Antakya, İskenderun ve Musa Dağı Ermenileri" adlı bir de kitap yayımlandı.

Devamı


Sireli Yeğpayrıs Sergisi

Birzamanlar Yayıncılık'ın ilk etkinliği olan "Sireli Yeğpayrıs (Sevgili Kardeşim): Orlando Carlo Calumeno Koleksiyonu'ndan Kartpostallarla 100 Yıl Önce Türkiye'de Ermeniler" sergisi, açık kaldığı 10 gün boyunca 7.000'i aşkın ziyaretçi tarafından izlenmiş ve o dönemde Türkiye'de en fazla ziyaret edilen sergi olmuştur.

 

Devamı